موسسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان

در حال بار گزاری ....

عزیز به تبیان خوش آمدید |  خروج

×

لطفا در سایت شناسائی شوید!

خانواده (بازدید: 2325)

پنج شنبه 8/12/1392 - 17:15 -1 تشکر 686409

بفرمایید سبزه عید 93

از این پس در این مبحث انواع سبزه های نوروزی آموزش داده خواهد شد.

این سبزه را  سال قبل برای سفره هفت سین كلاسم آماده كردم.

«

پنج شنبه 8/12/1392 - 17:15 - 0 تشکر 686410

1- سبزه روی دامن عروسک:

این سبزه هفت روزه آماده میشود

مواد لازم: عروسک‌ – پارچه‌تنظیف یا باند زخم-‌ کاغذ آلومینیم – بذر شاهی‌ – نخ‌ و سوزن‌ و قیچی‌شیوهِ کارعروسک‌ مناسبی‌ انتخاب‌ کنید؛ عروسکی‌ که‌ ترجیحاً دامن‌ بلندی‌ داشته‌ باشد. اگر می ‌خواهید لباس‌ عروسک‌ آسیب‌ نبیند، قسمت‌ دامن‌ را داخل‌ کیسه‌ نایلونی‌ قرار دهید و در قسمت‌ کمر با کش‌ یا سوزن‌ و نخ‌ محکم‌ کنید.

‌ کاغذ آلومینیم ‌ را با قیچی‌ (با توجه‌ به‌ اندازه‌ عروسک) به‌ شکل‌ دامن‌ برش‌ بزنید. اندازه‌ گیری‌ دقیق‌ دور کمر، قد دامن‌ و پایین‌ دامن‌ عروسک، شما را در برش‌ صحیح‌ دامن‌ کمک‌ می ‌کند.وقتی ‌ کاغذ آلومینیم (دامن‌) رااندازه زدیم آن را باز میکنیم وبا آب فشان آنرا خیس می کنیم وروی آن را یک ریف پنبه می چینیم( یک لایه نازک از پنبه) و مدام باآب فشان آن را خیس می کنیم تاپنبه ها به کاغذ الومینیم بچسبد.

وقتی سطح دامن پر از پنبه شد یک لایه باند یا پارچه تنظیف روی آن می کشیم واضافه های آنرابا چسب حرارتی به طرف داخل می چسبانیم می توانیم از منگنه هم استفاده کنیم وقتی دامن عروسک آماده شد آنرا روی بدن عروسک نصب می کنیم

و قسمت‌ کمر را محکم ‌بانخ به‌ عروسک‌ متصل‌ کنید تامحکم شود. این‌ مرحله‌ پایه‌ کار است‌ و باید با دقت‌ و توجه‌ انجام‌ شود

بذر شاهی‌ را خیس‌ کنید و بگذارید یکی ‌دو ساعت‌ بماند تا حالت‌ ژله ‌ای‌ و چسبنده‌ پیدا کند. سپس‌ آن‌ را از بالا به‌ پایین‌ و به‌ آرامی‌ روی‌ دامن‌ عروسک‌ بمالید. این‌ کار را به ‌دقت‌ و به‌ گونه ‌ای‌ انجام‌ دهید که‌ اصلاً معلوم‌ نباشد.

عروسک‌ را در محل‌ خنک ودور از گرما روی یک سبد قرار داده تا آب اضافی آن بیرون رود وسبزه بو نگیرد.وروی آن را یک نایلون شفاف که چند تا سوراخ با خودکار در آورده ایم قرار میدهیم به طوری که نایلون به بدن عروسک نچسبد نایلون باید از ماکت بزرگتر باشد. نایلون باید روی آن باشد تا بذر ها خشک نشود هر روز روزی سه بار نایلون را برداشته با آبفشان‌ به‌ آن‌ آب‌ بپاشید تا همواره‌ مرطوب‌ بماندزمانی ‌که‌ شاهی‌ها جوانه‌ نایلون را بعد از دو روز بر می داریم ویک روز در مقابل نور غیر مستقیم آفتاب قرار می دهیم تا نور کافی به آن برسد و رنگ سبز زیبایی پیدا کند. گرما رشد جوانه‌ ها را سرعت‌ می ‌بخشد و عمر سبزه‌ کوتاه ‌تر می ‌شود. اگر می‌ خواهید سبزه‌ رشد زیادی‌ داشته باشد بهتر است‌ آن‌ را به‌ محل‌ خنک ‌تر منتقل‌ کنید.سپس روزی دو الی سه بار به آن آب می دهیم.

عروسکی که تور دارد با بذر منداب است که آن هم حالت زله ای دارد وشش روزه آماده میشود بعد شش روز آن را در ظرف مورد نظر قرار می دهیم ودر جای خنک ومناسب می گذاریم وروزی دوبار باآفشان به آن آب می دهیم.

پنج شنبه 8/12/1392 - 17:16 - 0 تشکر 686411

2- آموزش تزیین سبزه هفت سین به شکل نیم کره ودو رنگ

وسائل مورد نیاز :

یک کاسه یک بار مصرف به اندازه  دلخواه

پنبه،آب فشان یا قوطی خالی شیشه پاک کن

تنظیف یا باند،نخ

سبزه شما بابذر مَنداب سبز رنگ وباخرفه قرمز می شود.

طریقه آماده سازی :

بذر منداب را با مقداری آب خیس می کنیم و می گذاریم تا لعابدار بشه حدود 2یا3ساعت.مقدار آب لازم برای خیس کردن بذر،،دوبرابر بذر باید باشدنبایدزیاد اب دار باشدکه روی کار حالت شسته پیدا کند.

به جای مَنداب میتوانیم از شاهی یا خاکشیر استفاده کنیم.

مقداری بذر خرفه را در یک ظرف جدا خیس می کنیم .بذر خاکشیر را هم در یک ظرف جدا خیس می کنیم و وقتی لعاب پیدا کرد بذر خرفه را بهش اضافه می کنیم .

بذر خرفه بدلیل اینکه لعابی نداره به تنهائی قابل استفاده نیست و بذر خاکشیر کمکش می کنه که روی کار بمونه دو واحد بذر خرفه باید با یک واحد بذر خاکشیر مخلوط بشه .بعداز آن خرفه رشد می کند وبه خاکشیر اجازه رشد نمی دهدنقش خاکشیر فقط حالت چسبندگی دادن است

پنبه ها معمولا دو لایه هستند اون را یک لایه می کنیم و دور کاسه را با آب فشان خیس می کنیم وکاملا با پنبه می پوشانیم.

روی آن را آب اسپری می کنیم و یک تنظیف روی آن می کشیم لبه های تنظیف باید طوری باشه که بشه بعد بردش زیر کار برای زیبائی . متوانیم از باند هم استفاده کنیم و دیگر لازم نیست به زیر کار ببریم بعد از آن یک دور نخ روی آن می بندیم تا کمی ثابت بماند.لبه کاسه را بعد از آماده کردن می بریم تا آب جمع نشود وبو بگیرد.

بذر آماده و لعاب انداخته منداب را با دست برداشته و روی تنظیف(باند) می کشیم باید بدانید که فقط یک لایه بذر باید روی کار باشه اگر بیشتر باشه یا سبز نمیشه یا موقع سبز شدن حالت زشتی به خودش می گیره پس دستون را با کمی آب خیس کنید و روی کار بکشید بذرهای اضافی لیز می خورند و در جای خالی روی تنظیف می چسبند

مقداری بذر خرفه و خاکشیر را با دست برداشته  و در جاهای مورد نظر قرار می دهیم  به اندازه نیم سانت روی کار قرار گیرد این مرحله یک مقدار وقت گیر هست چون قدرت چسبندگیش کمتره .

بعد از اتمام کار لبه های تنظیف را به زیر کار ببریدولی اگر با باند کارکنیدبهتر خواهد بود  ظرف مورد نظررا روی سبد قرار بدهید تا آب اضافی ان برود تا بونگیرد  و روی کار را حسابی باآب اسپری کنید .یک نایلون بزرگ را چند تا سوراخ کنید و روی کار بکشید مواظب باشید نایلون روی کارشمانچسبه .روزی چند بار نایلون را برداشته و روی بذرها را با آب اسپری کنید تا زمانی که یک رنگ سبز را ببینید که بذرها جوانه زدند نایلون را بردارید و الان اگر زیر کار را نگاه کنید می بینید که کارتون ریشه زده وقتی ریشه ها را کامل دیدید میتونید برای سیراب کردنش روزی دو بار آن را با آبفشان سیراب کنید

خب سبزه شما آماده شده و می توانید هر طور که مایلید تزئینش کنید .

پنج شنبه 8/12/1392 - 17:19 - 0 تشکر 686414

مراحل اموزش تصویری سبزه هفت سین به شکل نیم کره ودو رنگ

پنج شنبه 8/12/1392 - 17:20 - 0 تشکر 686416

3- آموزش سبزه داخل تنگ

مقداری اسفنج آماده می كنیم وآن را به اندازه دلخواه برش می زنیم ویك لایه باند روی آن می كشم وبا نخ آن را  محكم می كنیم سپس مقداری بذر منداب یا خاكشیررا كه قبلا با كمی آب خیس خورده است روی آن می كشیم وداخل تنگ قرار می دهیم ویك نایلون كه سوراخ كرده ایم روی تنگ قرار می دهیم تا رطوبت آن حفظ شود وهر رو ز سه باربا آب فشان به آن آب میدهیم .

آب های اضافه را خالی می كنیم تا سبزه بو نگیرد وقتی جوانه زدنایلون را برمی داریم.

پنج شنبه 8/12/1392 - 17:21 - 0 تشکر 686417

4- سبز کردن گندم و جو

۱۲ روز مانده به عید، یک لیوان گندم درون کاسه‌ای ریخته و به اندازه ۲ تا ۳ بند انگشت روی آن آب می‌ریزیم و تا ۲ روز صبر می‌کنیم و طی این مدت ۲ بار آب آن را عوض می‌کنیم. وقتی گندم‌ها شروع به جوانه زدن کردند، آب کاسه را خالی کرده و گندم‌ها را درون یک دستمال نخی می‌ریزیم.

سعی کنید دستمال همیشه مرطوب بماند. وقتی گندم‌ها شروع به ریشه زدن کردند آن‌ها را به آرامی از درون دستمال خارج می‌کنیم.

در ته ظرف مورد نظر، لایه‌ای از پنبه را پخش کرده و گندم ریشه زده را درون آن ریخته و پخش می‌کنیم. روی گندم‌ها را پارچه‌ای نخی انداخته و هر روز روی آن‌ها کمی آب اسپری می‌کنیم تا ساقه پیدا کند.

وقتی ساقه نقره‌ای رنگ شد پارچه را از روی آن برداشته وظرف را در زیر نور و جای خنک قرار داده، هر روز مقدار کمی آب در حدی که مرطوب بماند روی آن‌ها اسپری می‌کنیم.

پنج شنبه 8/12/1392 - 17:21 - 0 تشکر 686418

5- سبز کردن عدس

حدوداً ۱۵-۱۸ روز قبل از عید داخل کاسه مقداری عدس ریخته و با آب پر می‌کنیم و می گذاریم چند روز در دمای اتاق بماند. عدس معمولا آب را به خود جذب می‌کند. گاهی‌ کنترل می‌کنیم و اگر آب عدس کشیده شده بود باز هم به آن آب اضافه می‌کنیم و می گذارم تا عدس‌ها جوانه بزنند( گندم یا عدس داخل آب جوانه نمیزند. فقط باید کاملا خیس بخورند. وقتی عدس های خیس خورده را لای دستمال نم دار منتقل کنیم شروع به جوانه زدن می کنند.) بهتر هست که آب عدس را هر روز عوض کنیم چون ترشیده و کف می‌کند.

بعد از آن که عدس‌هایتان کمی‌ جوانه زدند آنها را آبکش کرده و در ظرفهای مورد نظر ریخته و روی آنها را با دستمال حوله ی پوشانده و روی آن‌ها آب بپاشید و کنار پنجره جای که نه سرد و نه زیاد گرم هست می گذاریم تا رشد کنند.

توجه داشته باشید هر روز باید عدس‌ها را خیس کرده و آب اضافه آنها را بیرون ریخت. و حتما دستمال رویی را مرطوب نگهدارید. هیچوقت عدس‌هایتان را به صورت لایه نازک در ظرفتان نریزید. بهتر هست که کمی‌ به صورت گنبدی شکل در آورید.

بعد از آن که جوانه ها مقداری رشد کرده و کمی‌ سبز شد می توانید دستمال روی آن هارا برداشته و به آب دادن عدس‌ها ادامه دهید و مطمئن باشین که نور طبیعی به آنها بخورد و حتما ظرفتان را گاهی‌ بچرخانید تا سبزه‌ها به صورت کج به طرف نور رشد نکنند.

6- سبز کردن ماش

دو لیوان ماش را درون کاسه‌ای ریخته و تا ۲ بند انگشت آب روی آن‌، آب می‌ریزیم. پس از ۴ روز ماش‌ها سفید می‌شوند، پس آن‌ها را درون دستمالی نخی می‌ریزیم . پس از سه روز که ماش‌ها جوانه زدند آن‌ها را درون ظرف مورد نظری کهاز قبل ته آن لایه‌ای از پنبه گذاشته‌ایم ، می‌ریزیم و روی آن‌ها را بادستمال خیس می‌پوشانیم.

پس از سه روز دستمال را از روی ماش‌ها برمی‌داریم و در حدی که فقط مرطوب بمانند روی آن‌ها،‌ آب اسپری می‌کنیم و آن‌ها را در آفتاب قرارمی‌دهیم.

این دانه ها طی ۲  هفته به شکل زیبایی رشد خواهند کرد و آماده خواهند شد تا سر سفره  هفت‌سین قرار گیرند.

7- سبزه ‏های کوزه ‏ای

تهیه کوزه سبز نیز بسیار جالب است. با استفاده از یک کوزه سفالی و مقداری بذر تره‏تیزک (شاهی) می‏ توانیم سبزه کوزه‏ای درست کنیم.

ابتدا کوزه را از آب پر می‏ کنیم و برای مدت یک شبانه ‏روز آن را همان‏طور پر از آب نگه می‏ داریم تا جدار کوزه کاملاً خیس شود. سپس یک جوراب نایلونی روی کوزه می‏ کشیم.

بذر شاهی را که قبلاً برای مدت بیست و چهار ساعت در آب خیس کرده ‏ایم به آرامی با دست روی نایلون می‏ کشیم طوری که بذرها که حالا دیگر بعد از خیس شدن کاملاً ژله‏ ای شده‏ اند به طور یکنواخت همه جا پخش شوند. بذر شاهی به آسانی به سطح جوراب نایلونی می‏ چسبد.

کوزه را همواره پر از آب نگه می‏ داریم. چون هر روز مقداری از آب کوزه تبخیر می‏ شود باید به طور مرتب در آن آب بریزیم. آب از داخل کوزه به جداره آن راه یافته و به بیرون تراوش نموده جوراب را مرطوب می‏ کند به این ترتیب بذر شاهی جوانه زده و ریشه‏ ها به سطح بیرونی کوزه می‏ چسبند.

کوزه را در محل پر نور قرار دهید و گاه گداری آن را بچرخانید تا نور به همه جای آن برسد. بعد از چند روز کوزه سبز شده و از تماشای آن لذت خواهید برد.

منبع: tebyan.net

سبزه‌ به شکل جعبه کادو و ماجرای ماهی‌ای که هر وقت از آب بگیری…

توسط نهال بدری در ۳۰ اسفند ۱۳۹۱

خب شاید فکر کنید که دیگه برای سبزه درست کردن دیر شده؛ اما چه خوب که اعتقاد داریم «ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه‌ست» و تازه قراره دوهفته سفره‌ی هفت سین داشته باشیم و کلی بهونه‌ی دیگه که مارو به درست کردن [هرچند دوباره‌ی] سبزه‌ی نوروزی تشویق می‌کنه.

لوازم مورد نیاز

ظرف پلاستیکی یا شیشه‌ای :: مقوایی خوب نیست

پنبه

مقداری روبان :: حریر، پلاستیکی، ساتن یا کاغذی*

دیس یا سینی برای زیر کار

چسب حرارتی

*من از روبان کاغذی استفاده کردم که چون آب می‌خوره، خراب نشه.

آماده کردن ظرف

تخم شاهی رو باید یکی دو ساعت زودتر خیس کنید تا حالت ژله ای پیدا کنه.

ظرفتون رو روی دیس یا سینی بذارید. من ظرف پلاستیکی‌م رو برگردوندم سرش به طرف پایین موند و با چسب حرارتی ظرف رو به دیس چسبوندم.

پنبه رو توی آب خیس کردم و روی ظرف کشیدم به صورت یه لایه خیلی نازک ولی یکنواخت:

حواستون باشه جایی خالی نمونه چون دونه‌های شاهی‌ جاهایی که پنبه کمه رشد نمی‌کنن.

ما چون می‌خوایم سبزه شبیه جعبه کادو بشه، روبان‌هارو قبل از مالیدن تخم شاهی می‌بندیم:

کاشتن دانه‌ها

بعد با دیت یا قلمو به صورت یک لایه‌ی یکنواخت تخم شاهی رو روی ظرف می‌چسبونیم. چون حالت ژله ای داره خودش به پنبه می‌چسبه:

خب کارمون تمومه؛ روز بعد تخم شاهی ریشه می‌زنه و دو روز بعد برگ درمیاره.

روزی هم سه چهار بار به سبزه‌ها آب بدید.

سلام من نهال مثل همیشه هستم. علاقمند به کارای هنری. خوشحالم که اینجا

میتونم واسه دوستای عزیزم آموزش چند تا کار هنری رو بذارم. در ضمن

می‌تونین تمامی کارهایی که در زمینه هنر انجام میدم رو به همراه آموزش هاش

توی وبلاگم دنبال کنین.

منبع: baghbagho.com

عبارات مشایه
مطالب مرتبط :